Yazı Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 16:35 Bu yazı 394 kez okundu
 
Vezirköprü sporcu değerlerine sahip çıkıyor mu?
Osman Kalyoncu / Spor Yazarı
chozay@gmail.com
 
 

Vezirköprü’de sportif faaliyetlerde bulunan ya da bu faaliyetleri başka illerde sürdürmeye çalışan sporcu ve spor adamlarımıza yeteri kadar sahip çıkıyor muyuz?


Ben bu sorunun cevabını siz değerli okuyucularıma bırakıyorum. Ancak sizlere bu sorunun cevabını hatırlatmak adına bu sporcu ve spor adamlarından bahsetmek istiyorum.


Vezirköprülü olup ilçe dışında Teknik Direktörlük yapan ve oldukça kariyerli olan Turan İnce hocamızın başarılarını anlatmak mümkün. Vezirköprü Belediyespor, Tarım Kredi Spor, Tokat Spor, Ankara Gücü ve son olarak da Osmanlı Spor’da Teknik Direktörlük yapmış bir isim.


Başka bir teknik direktörümüz ise Metin Yılmaz. O da yıllarca profesyonel futbol oynadıktan sonra Vezirköprü Belediyespor ve Havza Belediye Spor’da şampiyonluk yaşayan, halen daha teknik direktörlük yapan hocamız. Bir başka değerler Vezirköprü Belediyespor ile Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor Kulüplerinde  alt yapı antrenörlüğü yapan ve gençlerle adeta abi kardeş ilişkisi ile özdeşleşen antrenörlerimiz Emir Akyüz ve Mecit Keskin hocalarımız.


Diğer bir isim ise şuan halen Samsun Süper Amatör Ligi takımlarından şampiyonluğa oynayan ve lider durumda ki Kara Samsun Spor’da futbol oynayan, adeta attığı gollerle takımı sırtlayan, fırtınalar estiren futbolcu Okan Yılmaz.


Sadece futbolda değil, güreş, atletizm, voleybol gibi diğer spor dallarında da Vezirköprülü olup başka takımlar adına yarışan ve temsil eden bir sürü sporcu ve spor adamları var. Ben sadece birkaç isimden bahsettim. İsmini sayamadığımız her Vezirköprülü, ilçesini en iyi şekilde temsil eden tüm sporcularımız ve spor adamlarımızın her birini cani gönülden kutluyorum.


Bu değerler hepimizin. İyisi, kötüsü, eğrisi ya da doğrusu ile her biri Vezirköprü’de doğmuş, büyümüş ve kendini yetiştirerek bir yerlere gelmişlerdir. Tabi ki de burada imkanlar ölçüsünde yapmaya çalıştıkları sportif faaliyetlerini daha üst düzey yerlerde yapmaları bizleri gururlandırması gerekmektedir. Hatta onlara sahip olduğumuzu başarı ve başarısızlıklarında daima arkalarında olduğumuzu hissettirmemiz gerekmiyor mu? Yeri geldiğinde eleştirebiliyorsak, yeri geldiğinde onların başarılarına ortak olup, tebrik etmesini de bilmeliyiz.


İlçe hepimizin, değerlerimize sahip çıkar isek geleceğimizin bir o kadar emin ellerde olduğunu hep birlikte göreceğimize sonsuz inancım var. Günümüzde bu ekol olmuş kişilerin sayısını artırırsak çok daha güzel başarılara imza atmış sporcu ve spor adamlarını görmemiz mümkün olacaktır.

 
Etiketler: Vezirköprü, sporcu, değerlerine, sahip, çıkıyor, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı