Yazı Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 17:43 Bu yazı 566 kez okundu
 
ALKIŞLANACAK BAŞARI
Osman Kalyoncu / Spor Yazarı
chozay@gmail.com
 
 

Türkiye Öğretmenler Futsal Şampiyonasında 613 takım arasında büyük bir başarı göstererek Türkiye 4.sü olan Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımını alkışlıyoruz.


Başta beni ve ilçemizi gururlandıran bu başarıdan dolayı emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hiçte yabana atılır bir başarı değildir. Bu inanmanın ve disiplinli çalışmanın karşılığıdır. Uzun ve yorucu bir maratonda önce il bazında, sonra Karadeniz bölgesi ve ardında da Türkiye olarak büyük bir organizasyonda İlçemizi en güzel şekilde tanıtıp adını duyurmak takdire şayandır. 
Görüyoruz ki sporun bizlere ilçe tanıtımında büyük bir katkısı olmuştur. Bu başarılara farklı spor dalları ve kategorilerinde de yapabilirsek çok daha geniş kitlelere, ilçemizi tanıtma adına da büyük mesafeler katetmiş olacağız. İlçemiz gençliğine büyük bir örnek başarı olmuştur. Bu bilinci büyükler olarak gençliğe mutlaka aşılamamız gerekiyor. Öğretmen arkadaşlarımızın bu başarıya giden yoldaki tecrübelerini mutlaka seminerler halinde kendilerine aktarırlarsa, onları örnek alacaklarından hiç kuşkumuz yok. 
Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Demircan’ı ve Gençlik ve Spor Müdürümüz Mehmet Uyar’ı bu başarıya verdikleri destekten dolayı da ayrıca tebrik ediyoruz. Bu başarının ilçemizdeki diğer spor kulüpleri ve spor dallarına da örnek olup onlardan buna benzer başarılar gelmesini diliyoruz.


İlçe olarak bizlere düşen sporun ne kadar önemli ve faydalı olduğunu bir kez daha gördüğümüz bu günlerde daha çok sahiplenmek ve destek vermek olacaktır.


Yapacağımız spor etkinliklerini birlik ve beraberlik içerisinde geniş kitlelere ve özellikle gençliğimize iyi anlatıp onları teşvik etmeliyiz. Onların ilçemize katacağı çok şeyler olduğunu unutmadan, sabırla, kararlılık ve azimle gereken ehemmiyeti göstererek katkıda bulunmalıyız.

 
Etiketler: ALKIŞLANACAK, BAŞARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı