ÖSYM Sınavları için destek istedi

Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Hayati Ağca, daha öncede gündeme gelen ÖSYM sınavlarının Vezirköprü’de yapılması konusunda destek istedi.
Bu haber 2017-10-06 20:00:02 eklenmiş ve 2947 kez görüntülenmiştir.

OMÜ Senatosunun Vezirköprü’de yaptığı toplantı öncesinde Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ile bir araya gelen Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Hayati Ağca, daha öncede gündeme gelen ÖSYM sınavlarının Vezirköprü’de yapılması konusunda destek istedi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sınavlarının (ÖSYM) Vezirköprü’de yapılması konusunda Vezirköprü’nün talebini OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e ileten Ağca, “Vezirköprü’den çok sayıda kişi Havza’ya gitmek zorunda kalıyor. Vezirköprü’ye bile çok uzak olan köylerimiz var. Buradan sabah erken saatlerde kalkıpta Havza’ya giden öğrencinin stresini düşünün. Başarıyı olumsuz yönde etkiliyor” dedi.

Aynı zamanda YÖK Yönetim kurulu üyesi de olan Prof. Dr. Bilgiç, “Geçen yıl ÖSYM sınavlarının Vezirköprü’de yapılabilmesi için YÖK’e başvurumuz olmuştu. Olumlu bir cevap alamadık. Vezirköprü’nün talebini tekrar yenileyeceğiz. Ümit ederim sonuç olumlu olur. ”dedi. 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
söz
mezuniyet 2017-10-12 23:23:01
Rektör yardımcısı bir hoca vardı. mezuniyet töreninde vezirköprünün hemşehrisiyim demişti. zayıf başında saçı olmayan hoca yardım sözü vermişti. o hacoya hatırlatın vezirköprü de sınavların yapılması için yardımcı olsun.
Ünüversiteli
Neden yapsınlar ? 2017-10-11 00:24:57
Olmaz .... olmaz. ....olmaz....
Neden ? ...
Vezirköprü yumruğunu vuracak ne siyasetçi nede bürokrat var....

Halk ise uslu hayatından memnun...
Niçin Ösym sınavını Vezirköprü de yapsınlar.
Vezdef üyesi
Ben yanılıyım 2017-10-11 00:19:37
Vezirköprü hayatından memnun bir ilçe kimin neine gerek ilçemide ösym sınavının yapılması. Bizim in lüks ve fantazi bir istek.Olmayacağı açık kimse olacağına inanmıyor çünkü ki onun için olacağını benim de umudum yok.
ALİ KAYA
OLMAZ 2017-10-09 22:41:59
HAYATİ AĞCA'NIN İYİ NİYETİNE KABULÜM VEZİRKÖPRÜLÜ MÜDÜR KEMALETTİN ŞAHİN HOCAMIN GAYRETLERİNE KABULÜM ANCAK DESTEK OLURLAR MI OLMAZLAR SEN BEN KAVGASI O VARSA BEN YOKUM NE OLUR BU KEZ DE OLUVER OLMAZ OLMAZ OLMAZ.
Ne haldeyiz
Tekirdağ'dan selamlar 2017-10-09 22:38:38
Başka ilçelerin gündemi hizmet isteme alanı ile bizim isteğimiz arasında ne kadar fark var değil mi ? Vezirköprü nelerle uğraşıyor. Komşu ilçeler istihdam sorununu çözmüş, göç sorunu çözmüş, eğitim sorununu çözmüş, alt yapı sorununu çözmüş, ulaşım sorununu çözmüş, diyalog sorununu çözmüş, çözmedik hiç bir sorunları kalmamış mutlular. Ya biz ne durumdayız acınacak ağlanacak ve üzülecek kötü durumdayız.
Sende öğrenirsin
Bilge 2017-10-08 20:40:02
Bürokratlar döneminin bittiğini seçilmişler döneminin başladığını Tüm Türkiye öğrendi Hayati Ağca öğrenemedi.
Ali Kaymak
Garip bir vaziyet 2017-10-08 10:59:36
Sanki dakülte açaxaksunız kardeşim altı üstü her yıl birkez yapılacak sınavı Vezirköprü de yapacaksınız.Niye nzlanıesınız. Çokmu zor başka ilçeker ilçelerinde fakülte getiriyor siz sınavı getiremiyorsunuz.Garip bir vaziyet yok mu ?)
Hüseyin Yılmaz
SN BİLGİÇ İSTERSE OLUR 2017-10-08 10:55:36
OMÜ Rektörü saygıdeğer hocam Prf.Dr Sait Bilgiç bey efendi Vezirköprü insanları ünüversite sınavlarının Vezirköprü de yapılmasını hak eden saf ve temiz ilçe.Sn Hocam siz Ak Parti den milletvekili adayı oldunuz.Vezirköprü ilçe side sizin ada olduğunuz Ak partiye yüzde 70 üzeri oy verdi.Vezirköprü nün ün ne siyadeti nede bürokrat araması gerek var.Siz yök üyesi bir rektör olarak bu sorunu çözmesi çok kolay.Sizin ve sizin başkanlığında ilçemiz gelen senotosunu üyelerine selamlar.
Güçlü bir rektör
Ak partili 2017-10-07 12:48:18
Rektör isterse olur.Siyasetçi aramanız gerek yok.Sn Rektör bizim partiden milletvekili adayı olmuştu. Etkili bürokrat yukarıda temasları güçlüdür.Peşini bırakmayalım.
Umutluyum
Köprülü 2017-10-07 12:43:12
Samsun 19 Mayıs Üniversitesi senotosunu Vezirköprü ye getiren Kemalettin hocama minnattarız.Üniversite sınavları buket Vezirköprü de olabilir.Basının da gündemine girmiş.Konuyu Rektör hocaya anlatmıştır. İnşaallah olur.
İnşallah
Memur 2017-10-07 12:39:15
Rektörü yakınan tanırım.iyi bir insan.kibar nazik insancıl Vezirköprü için yapılacak yapılabilecek herşeyi yapar.
Sınavlar
Köprülü 2017-10-07 12:37:08
Ondokuz Mayıs Ünversitesi Vezirköprü MYO Müdürü Prof.Dr. Kemalettin Şahin hocamızın önceliği çok uğraşıyor.Sınavların Vezirköprü müze yapılması için.Gazeteci Hayati Ağca yılda tebrik ederim.Rektör den mantıklı ve isabetli bir talepte bulunmuş.Haberden anladığım zor bir durum sanırım.
osym neden havzada?? açıkçası......
rasim 2017-10-06 20:20:44
samsun 19 mayıs üniversitesi ÖSYM İL BAŞKANI prof dr Nevzat ŞAHİN hoca. nereli?? HAVZAlı... kararı o verecek nasıl ve niye vköprüye versin. memleketine hizmet ediyor. karar konusunda rektör bey kadar etkili ve yetkili.bence gidip onu ikna edin...... Havza ve vköprüden sınava giren öğrenci sayısını kıyaslayın yeter... ilçemiz maalesef talihsiz... sahipsiz... birbirini yemekten kazanımları kaybediyorlar....
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Vezirköprü Özlem Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
antalya escort