Esnaf Odaları, Ulusal Marketlerle Mücadele Başlattı

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı esnaf odaları ile bir araya gelerek ulusal marketlere karşı mücadele başlattı.
Bu haber 2017-10-06 19:54:51 eklenmiş ve 2874 kez görüntülenmiştir.

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Fişekçi başkanlığında Ticaret Odası toplantı salonundan toplanan Vezirköprü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Karadaş, Manifaturacılar Odası Başkanı Önder Erdem, Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ercan Coşkun ve Bakkallar Odası Başkanı Ümit Çörüş basın açıklaması düzenledi.

Gün geçtikçe sayısı artan ulusal marketler hakkında konuşan oda başkanları, ulusal marketlerin haksız rekabet oluşturduğunu belirterek ilçe merkezinden uzak bir yere açılmaları konusunda yetkililere uyarılarda bulundu.

Ticaret Odası üyeleri ve meslek odalarından gelen talepler doğrultusunda bu toplantıya öncülük ettiğini belirten Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Fişekçi, “İlçemizde zincir market olarak adlandırdığımız süpermarketlerin giderek artması diğer işletmelerin işlerini devam ettirmesinde güçlük çekmesine, ekonomik olarak rekabet etmesinin ortadan kalkmasına, küçük ve orta ölçekli işletmelerin tamamını olumsuz etkilemesine sebebiyet vermektedir. Zincir marketler sadece bakkalları değil, kasaplar, ayakkabıcılar, beyaz eşya dükkanları, kırtasiyeler ve birçok küçük esnafı etkilemektedir. İlçemizde zincir süpermarket olarak 9 market bulunduğu bu sayının ilçemizde giderek artabileceğinden yola çıkarak ilçemiz Belediye Meclisimiz tarafından  market zincirlerinin açılmasında ilçe nüfusunun ve marketler arası mesafe gibi konularda kriter ve kısıtlamaların getirilerek mevcut esnafımızın korunmasına yönelik çalışmaların yapılmasını talep etmekteyiz.” Dedi.

Açıklama sonrasında toplantıya katılan meslek oda başkanları Vezirköprü Belediye Başkanlığına verilmek üzere hazırlanan dilekçeyi imzaladı. Öte yandan Vezirköprü Bakkallar Esnaf Odası Başkanlığı tarafından da ayrıca bir dilekçe verildiği bildirildi.

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Seçime Oynamak
Murat 2017-10-12 15:39:46
Burası Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ilçesiyse sen hiçbişey yapamazsın. Yaptığın bu işte esnafın gönlünü olup seçimlere oynamaktan ibarettir. İsteyen istediği yete markette açar başka şeyde. Yasalar ne ise o işler.
guc
vatandas 2017-10-11 18:03:30
ey baskanlar sizler cogunlugami hizmet icinmi varsiniz yoksa bir avuc azinlik icinmi beyler is yapabiliyorsaniz pazarlara yabanci zebze meyvecilerigetirinde belediyenin yapamadigi yapinda sileri takdir edelim
marketçilik
Öz köprülü 2017-10-09 12:38:30
zamanında ulusal marketler yokken KARADAŞ marketin yanına yaklaşılmıyordu. Her şey kazıkdı. Onlar açılınca KARADAŞ da kampanya yapmaya ucuzlaştama başladı.Neymiş onlarada ihtiyaç varmış. hesabına gelmeyen almasın kardeşim. Ticaret serbes.Yerli marketlerde kampanya yapsın ucuz versin.Bak o zaman onlarda sinek avlamaz iş yapar.Marketçilerin karın olacak diye vatandaş kazıklansın mı. Meslek odaları siz kimin yanındasınız. Tüketicinin de yanında olmanız gerekmez mi ??? yerli marketlerde kendilerini bir sorgulasın kendilerine çeki düzen versinler
İRADEYE SET GERMEK
esnaf 2017-10-07 20:34:44
Çok garip,şehir yerinde sen fazla satıyorsun bizim işimizi baltaladınız diye vatandaşın karına engel olmak çok garip ve vatandaşa ayıp ve hakarettir.bir tane örnek vereyim karadeniz birlik veya ayçiçek yağı sende 30 tl.bimde 25 tl.iyi zetin sende 20 tl.bimde 15 tl.daha bir sürü hangisini sayayım.hesaplı ver kardeşim.insanlarımız 1 tl.kar peşinde bunlara set gerin piyasayı karaborsaya çevirin öylemi.sizin zihninize göre bir yerin insanı başka bir yere pazar sergisi açmasın iş yeri açmasın kimse kimseyi ilçesine iline koymasın aman ALLAHIM ŞU MANTIĞA BAKARMISINIZ.sAYIN FİŞEKCİ BU KONUDA BU DÜŞÜNCEYE ALET OLMAYIN HER KİMSE HERKESİN İSTEDİĞİ YERDE İŞ YERİ AÇMA HAKKI VARDIR İSTEDİĞİ FİYata verme hakkı vardır adam sana zararını sarmıyorsa sanane canım isterse bedavav versin tabi daha bir sürüde kampanyalı ev gereçleri ucuza satılabiliyor.kısavası son olarak kimsenin vatandaşın karına el koyması engel olma gibi lüksü yoktur .gülünç durumada düşmeyin
cevap
şakir demirkan 2017-10-07 17:58:16
başka bir toplantıda olmam gerektiğinden buna katılamadım ama dilekçede benim de imzam var ulusal marketlerden en çok zarar gören bir ticaretle ben de uğraşıyorum.belediye bşk olmak gibi bir beyanım olmadı olmayacakta
Hani
Bakkal 2017-10-07 12:27:12
Şakir demirkan Nerede O marketlerden memnun mu ..? Belediye Başkanı adayı olacağından hedef olmayı istememişmidir.
Yola devam
Gençlik 2017-10-07 12:24:48
Yerli marketlerde biraz ucuz satın. Siz karını bildiğiniz normak vatandaş karını düşünmeyecek vay anasını sn.seyirciler. şov var şov sadık Edis haklı belediye başkanı halkın ucuz alışveriş yapması için regabet yaptırıyor marketlere ondan izin veriyor.
garip
hayrullah semiz 2017-10-06 23:44:58
bu ne arkadaş yabancı sınırı gibi ilçeye de mi market sınırı getireceksiniz. 5 liraya yerel markette olan ürün ulusal markette 3 liraysa vatandaş hangisini seçer siz düşünün bi. kendinizi değil vatandaşı düşünün biraz da
Destek
Esnaf mehmet 2017-10-06 20:11:05
Tam belediye başkanı olacak adam.adam gibi adam kadir fişek.
Helal kadri baba
Bakkal 2017-10-06 20:04:27
TSO BAŞKANI BÖYLE OLMALI.KÜÇÜK ESNAFA YARDIMCI OLMAKTADIR. BELEDİYE BAŞKANI BAKLİYE VE GIDAYI DAHİ DIŞARDAN ALIR.ABDULKADİR FİŞEK FARKI.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Vezirköprü Özlem Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
antalya escort