Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 17:23 Bu haber 4892 kez okundu
 
YKS Sınavına girecekler dikkat! ÖSYM Vezirköprü Koordinatörlüğünden açıklama...
2020 - YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) öncesinde Vezirköprü İlçe Ösym Koordinatörlüğü tarafından açıklama yapıldı.
GÜNCEL Haberi
YKS Sınavına girecekler dikkat! ÖSYM Vezirköprü Koordinatörlüğünden açıklama...

27 - 28 Haziran 2020 Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak 2020 - YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) öncesinde Vezirköprü İlçe Ösym Koordinatörlüğü tarafından açıklama yapıldı.

 

Sınav oturumları ve saati hakkında uyarıların yer aldığı açıklama şöyle;

 

"İlçemizde 27-28/06/2020 Cumartesi ve Pazar günleri üç oturum şeklinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına az bir süre kaldı.

 

Sınav, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturumdan oluşmaktadır.

 

Temel Yeterlilik Testi, Vezirköprü Ceza İnfaz Kurumu da dahil olmak üzere toplam 10 binada gerçekleşecek olup toplam 2398 aday sınava katılacaktır. Bu sınavda Emniyet Güçleri hariç 388 personel görev alacaktır. Sınav 27/06/2020 Cumartesi günü 10:15’ de başlayacak olup adayların en geç saat 10:00’ da sınav yerlerinde bulunması gerekmektedir. Aksi taktirde saat 10:00’ da kapılar kapatılacağından adaylar sınava giremeyeceklerdir.

 

Alan Yeterlilik Testi, Vezirköprü Ceza İnfaz Kurumu da dahil olmak üzere toplam 8 binada gerçekleşecek olup toplam 1683 aday sınava katılacaktır. Bu sınavda Emniyet Güçleri hariç 283 personel görev alacaktır. Sınav 28/06/2020 Pazar günü 10:15’ de başlayacak olup adayların en geç saat 10:00’ da sınav yerlerinde bulunması gerekmektedir. Aksi taktirde saat 10:00’ da kapılar kapatılacağından adaylar sınava giremeyeceklerdir.

 

Yabancı Dil Testi, toplam 2 binada gerçekleşecek olup toplam 91 aday sınava katılacaktır. Bu sınavda Emniyet Güçleri hariç 44 personel görev alacaktır. Sınav 28/06/2020 Pazar günü 15:45’ de başlayacak olup adayların en geç saat 15:30’ da sınav yerlerinde bulunması gerekmektedir. Aksi taktirde saat 15:30’ da kapılar kapatılacağından adaylar sınava giremeyeceklerdir.

 

Covid-19 salgını sebebiyle, ÖSYM tarafından sınav günü sınavda görevli her bir personele bir adet maske, bir çift eldiven ve bir adet dezenfektan mendil verilecektir.  Her bir adaya ise bir adet maske ve bir adet dezenfektan mendil verilecektir. İsteyen adaylar ve görevliler kendi maskeleri, yüz siperlikleri, eldivenleri ve yanlarında getirecekleri el dezenfektanı ile de sınav binasına alınacaklardır.

 

Sınav günü adaylar Sınav Giriş Belgesi ve ÖSYM tarafından kabul edilen kimlik belgelerinden (T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Kimlik Kartı, Süresi geçerli pasaport vb.) bir tanesi, görevliler ise Görevlendirme Belgesi ve ÖSYM tarafından kabul edilen kimlik belgelerinden (T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Kimlik Kartı, Süresi geçerli pasaport vb.) bir tanesi ile sınava giriş yapabileceklerdir.

 

Sınava katılacak adayların sosyal mesafe kurallarına uyması hususunda sınavın yapılacağı binalarda görevli personel bilgilendirilmiş olup, adaylarında bu konuya dikkat etmesi büyük önem arz etmektedir.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: YKS, Sınavına, girecekler, dikkat!, ÖSYM, Vezirköprü, Koordinatörlüğünden, açıklama...,
Yorumlar
Haber Yazılımı