Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 09:26 Bu haber 3598 kez okundu
 
Vezirköprülü Din görevlisi Cemal Kınacı Almanya'da vefat etti
Almanya’nın Stade kentinde görev yapan Vezirköprülü Din Görevlisi Cemal Kınacı’nın (50) serinlemek amacıyla girdiği Elbe Nehri’nde ters akıntıya kapılarak hayatını kaybettiği bildirildi.
YEREL Haberi
Vezirköprülü Din görevlisi Cemal Kınacı Almanya'da vefat etti

Ankara Altındağ İlçesi Karapınar Camii İmam Hatibi iken, Hamburg Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesinde faaliyet gösteren IGMG Stade Medine Camii‘nde görev yapan Cemal Kınacı, serinlemek amacıyla girdiği Elbe nehrinde ters akıntıya kapılarak hayatını kaybetti.

 

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Kazım Türkmen, vefat eden din görevlisi Cemal Kınacı'ya rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Türkmen, “Kısa süreli din görevlisi olarak görev yapan Cemal Kınacı, ‘Halka hizmet Hakka hizmettir’ anlayışı ile insana hizmeti en büyük şeref, din görevlisine hizmeti ise dine hizmet olarak gören hocamızdı. Kısa süre görev yapmış olmasına rağmen bölgede yaşayan Müslümanların sevdiği, hizmete gönül vermiş, gecesini ve gündüzünü insanlara yardım etmeye ayırmış çalışkan bir din gönüllüsüydü. Hocamıza Allah'tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve teşkilatımıza başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ediyorum." dedi.

 

Almanya'da bulunan yakın arkadaşlarından İhsan Köme ise; "Din görevini tamamlayıp Türkiye'ye dönmüştü. İyi kişiliği itibar bıraktığı için 3 yıl sonra tekrar 2 yıllık görev için gelmişti. 1 yıl olmuştu ay sonu izin kullanacaktı. Cuma günü namazdan sonra Elbe Nehri kıyısında boğularak hastaneye kaldırılmış. Tüm müdahaleye karşı kurtulamadı olaydan 20 saat sonra hayatını kaybetti. Çok yakın arkadaşımdı. Bu olay beni derinden etkiledi. Allah rahmet eylesin." dedi.

 

Almanya’da otopsi işlemleri tamamlandıktan sonra merhum Cemal Kınacı’nın cenazesi Türkiye‘ye gönderilecek ve Samsun’un Vezirköprü ilçesi Sarıdibek mahallesinde defnedilecek.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Vezirköprülü, Din, görevlisi, Cemal, Kınacı, Almanya'da, vefat, etti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vezirköprülü Din görevlisi Cemal Kınacı Almanya'da vefat etti
Vezirköprülü Din görevlisi Cemal Kınacı Almanya'da vefat etti
Yorumlar
Haber Yazılımı