Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 18:21 Bu haber 5443 kez okundu
 
Vezirköprülü akademisyen sayısı artıyor
Ülkemizin farklı üniversitelerinde görev yapan Vezirköprülü akademisyen sayısı artıyor.
YAŞAM Haberi
Vezirköprülü akademisyen sayısı artıyor

Vezirköprülü akademisyenlerden biri olan  Doç. Dr. Ziya Tok, 2020 yılından itibaren Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyor.

 

1979 yılında Vezirköprü - Bahçekonak Mahallesinde dünyaya gelen Ziya Tok, 2005 yılında Kırıkkale Üniversitesi Fransızca Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı'nda lisans eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

 

2006 yılında aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2010 yılında Kırıkkale Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimini, 2016 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili Eğitimi Anabilim Dalı'nda doktora eğitimini tamamladı.

 

2016-2019 yılları arasında Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkan Yardımcılığı ile Fransızca Mütercim - Tercümanlık Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerinde bulundu.

 

2020 yılından itibaren Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Tok, halen Kırıkkale Üniversitesi Fransızca Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı'nda çeviri, dil eğitimi, yazma becerileri, bilgisayar destekli çeviri gibi çeşitli alanlarda dersler vermektedir.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Vezirköprülü, akademisyen, sayısı, artıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı