Haber Detayı
08 Temmuz 2020 - Çarşamba 16:39 Bu haber 4088 kez okundu
 
Vezirköprü Hakim ve Savcıları yemekte veda etti
Vezirköprü Adliyesinde görev yeri değişen hakim ve savcılara veda yemeği düzenlendi.
YEREL Haberi
Vezirköprü Hakim ve Savcıları yemekte veda etti

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesinin 17/06/2020 tarih ve 548 sayılı Adli Yargı Kararnamesi ile Vezirköprü Adliyesinde çalışmakta iken görev yerleri değişen yargı mensuplarına veda yemeği düzenlendi.

 

Yemek ikramı ile başlayan programda görev yerleri değişen yargı mensuplarına plaket ve hediyeleri takdim edildi.

 

Plaket ve hediyesi takdim edilen Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Çakmak, yaptığı veda konuşmasında; “Vezirköprü ilçemiz, aynı nüfus oranına sahip diğer ilçelere nazaran suç yoğunluğu olmayan, sakin ve nezih bir yerdir. İnsanlarının devletine bağlı olduğu, hukuka saygılı, tarihi derinliklere sahip, kendi kendine sosyal imkanlarla yetinebilen ve kurumlar arası ilişkilerin düzenli yürüdüğü ilçemizde görev yapmış olmaktan ayrıca kıvanç duymaktayım. Şu anda Vezirköprü Adliyesi olarak toplam soruşturma dosya sayımız 350 adete kadar indirilmiş durumdadır. Bu da yargıda hedef süreye uyulduğunu göstermektedir. Vezirköprü ilçesindeki görev sürem boyunca kanunun emrettiği yaptırımları uygulamaktan geri durmadık. Ancak kimsenin kalbini kırmaya hakkımız olmadığını da unutmadık. Bu vesile ile Adliyemizdeki tüm yargı mensuplarına, ilçemizdeki tüm idari amirler ile kamu görevlilerine, Adliyemizde görevli tüm personele ve bilhassa Vezirköprü ilçe halkına teşekkür eder, saygılarımı sunarım.” şeklinde konuştu.

 

Görev yerleri değişen diğer Hakim ve Cumhuriyet Savcılarının da veda konuşmalarını yapmasıyla program sona erdi.

 

Yeniden faaliyete geçen tarihi Taşhan’da gerçekleşen yemeğe Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Çakmak, Vezirköprü Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Utku, Vezirköprü Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefaci, Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanı Ümit Çetinkaya ile Vezirköprü Adliyesinde görevli Hakim ve Cumhuriyet Savcıları katıldı.

 

2020 Adli Yargı Kararnamesi kapsamında yapılan görev değişiklikleri ise şöyle;

 

Vezriköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Çakmak - Aydın Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği, Vezirköprü Hakimi Gonca Duygu Çakmak - Aydın Hakimliği, Vezirköprü Hakimi Bayram Karaman - Büyükçekmece Hakimliği, Vezirköprü Hakimi Ayşan Oruç - Çayıralan Hakimliği, Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı Turgay Karabulut - Pertek Cumhuriyet Savcılığı, Vezirköprü Hakimi Aslınur Çelik - Çamardı Hakimliği, Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı Burak Dağlı - Şuhut Cumhuriyet Savcılığı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Vezirköprü, Hakim, ve, Savcıları, yemekte, veda, etti, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vezirköprü Hakim ve Savcıları yemekte veda etti
Vezirköprü Hakim ve Savcıları yemekte veda etti
Vezirköprü Hakim ve Savcıları yemekte veda etti
Yorumlar
Haber Yazılımı