Haber Detayı
25 Eylül 2020 - Cuma 18:01 Bu haber 7624 kez okundu
 
Tır Garajı Kavşağına ışıklı çözüm
Vezirköprü ilçesinde ölümlü trafik kazaları ile sonuçlanan Tır Garajı Kavşağı’na Sinyalizasyon ile çözüm bulunacak.
GÜNCEL Haberi
Tır Garajı Kavşağına ışıklı çözüm

Vezirköprü ilçesinde yıllardır çözüm bekleyen, Vezirköprü - Havza Karayolu Esentepe Mahallesi Tır Garajı Kavşağının düzenlemesi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.


Temmuz ayında ölçümleri yapılan kavşağı 23 Eylül Çarşamba günü yerinde inceleyen Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Kobya, gerekli kaldırım düzenlemesinden sonra sinyalizasyonun yapılacağını söyledi. 


Ziyaret hakkında gazetemize açıklama yapan Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy; “Kavşakta, meydana gelen ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazalarına rağmen yıllardır bir düzenleme yapılmamıştı. Konuyu birçok kez dile getirdik ve yazılı müracaatlarımızı da yapmıştık. Kavşakta sinyalizasyon çalışması için Temmuz ayında ölçümleri yapıldı. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Kobya bey, kavşakta yaptığı incelemeden sonra trafik ışıkları konulacağını söyledi. Ancak burada ilk önce kavşağın düzenli çalışabilmesi için orta refüjde bir düzenleme gerekiyor. Bu düzenlemenin yapılması için de Haydar Kobya bey gerekli görüşmeleri yaptı. Kısa süre içerisinde ölümlü kazalara neden olan bu kavşak çözüme kavuşturulacak.” dedi.


4 AYDA 3 CAN ALDI


Vezirköprü - Havza karayolu Esentepe mahallesinde bulunan, ilçenin çevre yolu da dahil birçok bağlantısının kesiştiği Tır Garajı Kavşağı’nda ölümlü kazalar arttı. Çok sayıda maddi hasarlı kazanın da meydana geldiği kavşakta, son 4 ayda 3 kişinin hayatını kaybettiği ölümlü kazalar da meydana geldi.


YAN YOL İÇİN PROJE GEREKLİ


Vezirköprü - Havza istikametinde karayolunun sağında bulunan stabilize yolu da gündeme getiren Muhtar Ersoy; “Buradaki yan yolun yapılması için yazılı müracaatımızı yaptık. Haydar bey ile yaptığım telefon görüşmesinde yan yol için belediyenin proje yapması ve bu projenin karayollarınca onaylanması durumunda asfalt yapılabileceğini söyledi. Karayolları projeyi onayladığı takdirde asfalt çalışması ise Vezirköprü Belediyesi tarafından yapılması gerekiyor.” dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Tır, Garajı, Kavşağına, ışıklı, çözüm,
Yorumlar
Haber Yazılımı