Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 13:23 Bu haber 2599 kez okundu
 
Sosyal Mesafe Cihazı Üretildi
Vezirköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (VEMTAL), Sosyal Mesafe Cihazı üretti.
YEREL Haberi
Sosyal Mesafe Cihazı Üretildi

Koronavirüs önlemlerine destek olmak amacıyla Vezirköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik - Elektronik Bölümünde Sosyal Mesafe Cihazı üretildi.

 

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Okul Müdürü Orhan Sarıer; "Günümüzde marketlerde, kamu,kurum ve kuruluşlarda ,alışveriş merkezlerinde vb. yerlerde sosyal mesafenin sağlanması sorunu için arkadaşlarımızla görüş alışverişinde bulunduk. Müdür Yardımcımız Salih Yıldız tarafından dış kabini 3D yazıcımızda yapılan ve okulumuzun beyefendi, çalışkan, saygılı ve becerisiyle sadece Vezirköprü'nün değil tüm bölgemizin bütün elektrik problemlerin de aranılan eleman olan okulumuz öğretmenlerinden değerli kardeşim Bahadır Gürbüz ve Elektrik - Elektronik bölümü öğrencimiz olan oğlu Alper Gürbüz çalışmaları ile ikaz sinyali veya sesli uyarı yapan, istenirse de aynı anda hem sinyal hem de sesli uyarı yapan sosyal mesafe cihazını okulumuzda ürettik. Kendilerine bu dönemde özverili çalışmaları için teşekkür ederim. Böyle arkadaşlarımızın mutlaka takdir ve teşvik edilmesi gerektiğine inanıyorum." dedi.

 

Sarıer, ürettikleri Sosyal Mesafe Cihazının markasının da 'VEMTAL' olacağını, üretim tanıtımlarının  devam edeceğini ekledi.

Kaynak: Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Sosyal, Mesafe, Cihazı, Üretildi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı