Haber Detayı
03 Ekim 2020 - Cumartesi 14:36 Bu haber 6536 kez okundu
 
Sanayi adımları atılacak
Vezirköprü ilçesinin yıllardır çözülmeyi bekleyen sanayi sorunu gündeme geldi. Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in desteği ile ilçenin göç problemini çözecek ve ekonomisine can suyu olacak sanayi adımlarının atılacağını söyledi.
GÜNCEL Haberi
Sanayi adımları atılacak

Vezirköprü ilçesinde yıllardır çözülemeyen Organize Sanayi Bölgesi sorununun yanı sıra küçük sanayi sitesi alanında da ciddi sorunlar yaşanıyor.


Bu sorunların çözümünde somut adımlar atılacağına dikkat çeken Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in desteğiyle ilçede sanayi kurulacağını söyledi.


Başkan Demir’in girişimleri ile Vezirköprü’de yeni bir Küçük Sanayi Sitesi’nin kurulacağını ifade eden Kurt; “Samsun Büyükşehir Belediyemizin Vezirköprü ilçesine kazandıracağı küçük sanayi sitesinin yapımı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından karar altına alındı.” dedi.


Kurt, Organize Sanayi ile Besi İhtisas Organize Sanayi kurulması için çalışmaların sürdüğünü de ekledi.


250 DÖNÜM REZERV EDİLDİ


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yaptığı açıklamada sanayi sitesi projesi için 250 dönümlük kamu arazisinin, rezerv özel yapı alanı olarak tahsis edildiğini belirtti.


Sitenin TOKİ tarafından inşa edileceğini söyleyen Başkan Demir, “Mevcut küçük sanayi sitesi ilçemizde büyük sorun teşkil ediyordu. Çünkü hem yetersiz kalıyor hem de modern kentleşmeye engel oluyordu. Bununla ilgili yer tespit çalışmalarını tamamlanmıştık. Tapulu kamu arazisini sayın bakanımızın desteğiyle rezerv yapı alanına çevirdik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da alanı özel yapı olarak ilan etti. Buranın alt yapı işlerini ise TOKİ’ye yaptıracağız. Tamamlandıktan sonra yeni küçük sanayi sitesini hizmete sunacağız. İlçemize hayırlı olsun” dedi.


Arazinin hemen yanındaki 2 milyon metrekarelik alanda da organize sanayi bölgesi kurulacağını kaydeden Başkan Mustafa Demir, alt yapı hazırlığı içinde olduklarını dile getirdi.


BESİ SANAYİ İÇİN TALEP TOPLANIYOR


İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına değinen Başkan Demir, “İlçemize kazandıracağımız diğer yatırım ise Vezirköprü Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’dir. Kızılcaören Mahallesi’ndeki 800 dönümlük alanda Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, uygunluk tespitlerini yaptı. Şuan İlçe Tarım Müdürlüğü, besicilerle görüşüp talep toplama sürecini yürütüyor. Ön hazırlıklar yapıldıktan sonra proje ekibiyle birlikte kuruluş prosedürü izlenecek. Ardından da Tarım ve Orman Bakanlığı’nın besi organize sanayi bölgesini kurması sağlanacak” diye konuştu.


KURT; ‘VEZİRKÖPRÜ HAKETTİĞİ HİZMETİ ALACAK’


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in sanayi yatırımları hakkında yaptığı açıklama sonrasında Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, “Sanayi yatırımları ile birlikte Vezirköprü hakettiği hizmeti alacak.” dedi.


Başkan Kurt; “İlçemizde göçü önlemek ve insanımızın refah seviyesini artırmak için sanayi çalışmalarına yoğunlaşacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in desteği ile ilçemizde sanayi sorununu çözeceğiz.” dedi. 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Sanayi, adımları, atılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı