Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 11:11 Bu haber 6028 kez okundu
 
Milletvekili Erhan Usta -NEDEN YAPMADINIZ?
Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Kunduz Kamp Eğitim Merkezi’ni sordu.
GÜNCEL Haberi
Milletvekili Erhan Usta -NEDEN YAPMADINIZ?

Gazetemizin geçen haftaki sayısında manşet haber olarak ‘ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ’ başlığıyla duyurduğumuz Kunduz Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi bakanlık gündemine taşındı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na soru önergesi veren Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, yapımı yılan hikâyesine dönen “Kunduz Kamp Eğitim Merkezi”ni sordu.

 

Soru önergesini sosyal medya hesabından da duyuran Milletvekili Erhan Usta; “Hükümet tarafından, vatandaş oyalanacak ve onlara atıl kalan bu projenin görkemini, ihtişamını ve faydasını birkaç yıl daha mı anlatılacak? Yoksa yüksek işsizlik nedeniyle, olası her gelişmeye, her istihdam vaadine ümit bağlayan vatandaşlarımızdan gecikme için özür dilenip ihale bir an önce yapılıp proje en kısa zamanda hayata mı geçirilecek?

 

Bakanlık aranıp neden ihale edilmediği sorulduğunda, genel müdürün inisiyatifinde deniliyor. Bu konu inisiyatif sınırını çoktan aşmıştır! Ve bu, ne yazık ki Vezirköprü’de yarım kalan ilk yatırım, tutulmayan ilk söz de değildir. Vezirköprü’ye sürekli üvey evlat muamelesi yapılmasını kabul etmiyoruz! Bu işin takipçisi olarak her zaman hemşehrilerimizin yanında yer alacağız.” ifadelerine yer verdi.

 

Erhan Usta’nın Meclis’te, Kasapoğlu’na yazılı olarak cevaplaması için verdiği soru önergesinde: “Samsun ili Vezirköprü ilçesinde yapımı yılan hikayesine dönen Kunduz Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi Projesi hakkında, en son 14 Aralık 2018 günü TBMM Genel Kurulunda “2017 yılı Ocak ayında ihale edilmiş Vezirköprü’deki kamp eğitim merkezimiz, 45 Milyonluk maliyeti var, yüklenici firmanın sözleşme şartlarını yerine getirmemesinden dolayı Kasım 2018’de sözleşmesi fesholmuş, ilk çeyrekte tekrar ihaleye çıkıp inşallah tamamlayacağız.” demiştiniz.

 

1-Verdiğiniz söz, üzerinden 6 çeyrek geçmesine rağmen, neden tutulmamıştır? Ülkedeki ve özellikle bölgedeki yüksek işsizlik nedeniyle, olası her gelişmeye, her istihdam vaadine ümit bağlayan vatandaşımızdan bu gecikme nedeniyle özür dilemeyi düşünüyor musunuz?

 

2-Kamp merkezini bitirmeyi planlıyor musunuz? Yoksa hükümet olarak vatandaşlarımıza, 2012 yılından beri yapımı yılan hikayesine dönen bu projenin görkemini, ihtişamını ve faydasını birkaç yıl daha anlatacak ve onları birkaç yıl daha mı oyalayacaksınız?

 

3-Vezirköprü Kunduz Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi Projesi yeniden ne zaman ihale edeceksiniz? 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Milletvekili, Erhan, Usta, -NEDEN, YAPMADINIZ?,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Milletvekili Erhan Usta -NEDEN YAPMADINIZ?
Milletvekili Erhan Usta -NEDEN YAPMADINIZ?
Milletvekili Erhan Usta -NEDEN YAPMADINIZ?
Yorumlar
Haber Yazılımı