Haber Detayı
12 Aralık 2020 - Cumartesi 11:04 Bu haber 4734 kez okundu
 
Miletvekili Yaşar'dan fatura çıkışı! ‘Vatandasın sırtından inin’
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar,Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görüşmelerinde elektrik faturaları üzerinden vatandaşa yüklenen yükün ağırlığına değindi.
GÜNCEL Haberi
Miletvekili Yaşar'dan fatura çıkışı!  ‘Vatandasın sırtından inin’

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, vatandaşın her geçen gün gelerinin azaldığını, giderinin ise attığını söyledi

 

İYİ Parti Samsun Milletvekili, KİT Komisyonu Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, “Her geçen gün geliri azalan, gideri artan vatandaşın cebinden elinizi çekin, artık vatandaşın sırtından bi inin” dedi.

 

KABUL EDİLEMEZ

 

Yaşar, Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görüşmelerinde elektrik faturaları üzerinden vatandaşa yüklenen yükün ağırlığına değindi. Koronavirüs salgınıyla mücadelede gelirlerin daha da azaldığını ancak giderlerin arttığını kaydeden Yaşar, “Bu durumun farkında olmalarına karşın iktidarın elektrik faturaları üzerinden vatandaşa yüklemeye çalıştığı yük kabul edilemez. Ne faturaymış arkadaş! Yükledikçe yüklüyorsunuz. Kötü yönetilen ekonomiyi elektrik faturalarından gelen gelirlerle mi düzelteceksiniz?” diye konuştu.

 

BEDELİ ÖDETMEYİN

 

Toplantıda yılan hikâyesine dönen ve yıllardır vatandaşa sağlıklı bir bilgi verilmeyen, elektrik faturalarındaki giderleri soran İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar, şunları kaydetti: “Vatandaşın elektrik faturalarının 3’te biri ilave ücretlere gidiyor. Daha vahim olanı ise devletin şeffaflık ilkesine aykırı olarak işleme konan dağıtım, okuma ve kayıp kaçak giderleri için alınan gizleme kararı. Vatandaşın neyi neden ödediğini öğrenmesinin dolayısıyla da hakkını aramasının önünü kesiyor. Artık vatandaşın sırtından inin. Zaten geliri olmayan vatandaşa yönetimsizliğinizin bedelini daha fazla ödetmeyin.”      
Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Miletvekili, Yaşar'dan, fatura, çıkışı!, , ‘Vatandasın, sırtından, inin’,
Yorumlar
Haber Yazılımı