Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 10:05 Bu haber 2431 kez okundu
 
Kavuncuoğlu - Üretici değişimden yana
Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Ziraat Mühendisi Oğuz Kavuncuoğlu;"Üretici değişimden yana"
YEREL Haberi
Kavuncuoğlu - Üretici değişimden yana

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Ziraat Mühendisi Oğuz Kavuncuoğlu yaptığı basın açıklamasında, “Üretici değişimden yana” dedi.


Ak Parti Suluova eski İlçe Başkanı Bekir Gümüş, Vezirköprü Bölge Temsilcisi ve Kooperatif Üyesi Mehmet Kıvrak ile bir araya gelen ve açıklama yapan Kavuncuoğlu; “Vezirköprü muazzam üretim potansiyeline sahip.” dedi.


Kavuncuoğlu; “Vezirköprü’de daha çok üretmenin yolunu açmak ne imkansız ne de bunu başarmak mucizedir. Muazzam üretim potansiyeline sahip Vezirköprü’müz daha çok üretecek ve daha çok kazanacak. İlçelerimizde düzenlediğimiz toplantılar ile bölgemizdeki sorunları yerinde tespit ediyoruz. Bölgemiz çiftçileri birlikte tarımsal sanayi için uygulanabilir projeleri oluşturma gayreti içindeyiz. Kooperatifçiliği olması gereken noktaya taşımamız gerekiyor. Bölgenin iklimsel şartlarına uygun olarak alınacak zirai tedbir ve faaliyetlerle bunu başarabiliriz. Yıllardır ihmal edilmiş bölgemizde pancar üretiminin yeniden artması için polar ve verimle ilgili sorunları çözmeliyiz.” ifadelerine yer verdi.


‘KENDİR İLE İLGİLİ YATIRIMI VEZİRKÖPRÜ’YE BİZ YAPACAĞIZ’ 


‘Oluşturacağımız proje ekibi ile sulama ve bilhassa kendir ile ilgili projelerimiz var.’ Diyen Kavuncuoğlu; “Kendine ilgili projenin sahibi biziz. Vezirköprü’ye kooperatif vasıtası ile sözleşmeli kendir ekimi yaptıracağız. Üretilen kendir, işletmeye ve istihdama dönüşecek, Vezirköprü’müz gençleri bu alanda iş sahibi olacak.” dedi.


‘ÇİFTÇİLERİMİZ KEFİLSİZ, KEFALETSİZ TÜM TARIMSAL İHTİYACINI KARŞILAYACAK.’


Kavuncuoğlu açıklamasının devamında; “Amasya Şeker Fabrikası, kooperatifçilikte ülkemize yön verecek hale gelecek. Her çiftçimize ürettiği pancara endeksli üretici kartı tanımlayacağız. Bu kart ile pancar eken çiftçilerimiz kefilsiz, kefaletsiz tüm tarımsal ihtiyacını karşılayacak. Bu kart ile ilçelerimizdeki anlaşmalı petrol ofislerinden akaryakıt dahil tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Fabrikanın sahibi çiftçilerimiz fabrikada dışlanmayacak. Fabrika içerisinde insana yaraşır konaklama ve dinlenme yeri oluşturacağız. 


Biz bu sektörün tüm sorunlarını biliyoruz. Kuracağımız uzman ekiplerle her alanda değişim ve gelişim yaratacağız.” dedi.


‘AMACI SADECE SEÇİMİ KAZANMAK OLANLARDAN DEĞİLİZ’


“Bizim niyetimiz salihtir.” diyen Kavuncuoğlu; “Biz insanlarımızın sağduyusuna güvenerek bu yola çıktık. İttifaklar ile amacı sadece seçimi kazanmak olanlardan değiliz. Biz seçimden sonra hayata geçireceğimiz yenilikler üzerinde mesai harcıyoruz. Vezirköprü’müze bu yönüyle göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Kavuncuoğlu, -, Üretici, değişimden, yana,
Yorumlar
Haber Yazılımı