Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 17:59 Bu haber 3815 kez okundu
 
Karadenizbirlik Vezirköprü Satış Kooperatifi'nde ayçiçeği üretim desteği başladı
Vezirköprü ilçesinde Karadenizbirlik Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, çiftçiye üretim desteğine başladı.
YEREL Haberi
Karadenizbirlik Vezirköprü Satış Kooperatifi'nde ayçiçeği üretim desteği başladı

2020 yılında ayçiçeği üretimi yapacak üreticiler, kooperatif binasında destekleme ürünlerini teslim alıyor. Yemeklik yağ, zirai ilaç, Ayçiçeği tohumu ve nakdi kredi desteğini alan ayçiçeği üreticileri ödemelerini ise hasat sonunda yapacak.

 

Vezirköprü ilçesinde 7 bin üye ortakları bulunduğunu söyleyen S.S 809 Sayılı Vezirköprü Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Müdürü Fenni Çiftçi, 2020 yılında Ayçiçeği ekimi yapacak üreticilerin destekleme ürünlerinden faydalanmaya başladığını söyledi.  

 

Türkiye'yi de etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında kooperatifte üreticileri toplu şekilde bekletmediklerini ifade eden Çiftçi, “Koronavirüs tehlikesine karşı çiftçimizi korumak için kooperatif binamız belediye ekiplerince dezenfekte işlemi yapıldı. Çiftçilerimizin toplu halde bulunmaması için telefonda randevu sistemine geçtik ve randevu saatinde gelen çiftçimizin işlemlerini kısa sürede tamamlayıp destek ürününü teslim ediyoruz. Kooperatifimize üye yaklaşık 7 bin ortağımız var. Bunların 3 bini faal durumda. 2020 yılında ayçiçeği üretimi yapacak ortaklarımıza verdiğimiz bu destek sayesinde üreticimizin rahat bir nefes almasını sağlıyoruz. Aldıkları bu desteklemelerden kaynaklı borçlarını ise ayçiçeği ürünlerini teslim ettiklerinde ödeyecekler." dedi.

 

Üreticiler ise kooperatifin desteği sayesinde nakit harcamadan üretim hazırlıklarını tamamladıklarını ifade etti.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Karadenizbirlik, Vezirköprü, Satış, Kooperatifi'nde, ayçiçeği, üretim, desteği, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı