Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 10:54 Bu haber 3870 kez okundu
 
HUZUREVİ YENİDEN GÜNDEMDE
Dönemin Kaymakamı Ozan Balcı’nın girişimleri, arsası hayırsever iş adamı Kemal Kayalıoğlu tarafından bağışlanan huzurevi inşaatı yeniden gündeme geldi.
GÜNCEL Haberi
HUZUREVİ YENİDEN GÜNDEMDE

2014 yılında arsa bağışlanmasıyla inşaatına başlanan ancak temeli atıldıktan sonra çürümeye terk edilen huzurevi yapılması için Vezirköprü’de ikinci kez dernek kuruldu. 

 

Vezirköprü Huzurevi, Kaymakam Ozan Balcı zamanında temeli atılmasına rağmen Balcı’nın tayin sebebiyle ayrılmasından sonra çürümeye terkedilmişti.

 

Bölgenin de ihtiyacı olan Huzurevi için Vezirköprü’de yeniden çalışma başlatıldı.

 

Alınan bilgiye göre, Belediye Başkanlığı makamında bir toplantı düzenlenerek tekrar bir dernek kurulması kararı alındı. Vezirköprü Huzurevi Derneği için toplantıya katılan yaklaşık 50 kişi içerisinden gönüllü olan ve önerilen kişiler Dernek Kurucuları oldular. Kurucu üye olarak isimleri geçenler ise şöyle; Müftü Ali Erbaş, Abbas Tasalı, Talip Karaca, Hayati Kaymaz, Samet Koç, Emre Özsoy, Şaban Akça, Necmettin Uçan, Göktan Teker ve Ayhan Alper oldu.

 

Protokol İmzalanacak

 

Vezirköprü Huzurevi inşaatının tamamlanması için Vezirköprü Kaymakamlığı (Valilik), Vezirköprü Belediyesi  ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında imzalanacak olan protokolle Huzurevi inşaatı kaldığı yerden devam edeceği bildirildi.     
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: HUZUREVİ, YENİDEN, GÜNDEMDE,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
HUZUREVİ YENİDEN GÜNDEMDE
HUZUREVİ YENİDEN GÜNDEMDE
HUZUREVİ YENİDEN GÜNDEMDE
Yorumlar
Haber Yazılımı