Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 10:20 Bu haber 12959 kez okundu
 
Huzurevi bağış ile canlanıyor
Vezirköprü ilçesinde su basmanı atıldıktan sonra çürümeye terk edilen Huzurevi inşaatına yeniden başlandı.
GÜNCEL Haberi
Huzurevi bağış ile canlanıyor

Dönemin Kaymakamı Ozan Balcı’nın girişimleri ile Vezirköprü’de yıllar önce başlatılan Huzurevi inşaatı çürümeye terk edilmişti. 

 

Devlet vatandaş işbirliğini en iyi şekilde yürüten Vezirköprü eski Kaymakamı şimdiki Tokat İl Valisi Ozan Balcı, Huzurevi için hayırsever iş adamı Kemal Kayalıoğlu’ndan arsa bağışında bulunmasını sağlamıştı. Bir diğer hayırsever iş adamı Şükrü Özdemir’in (Şükrü Kalfa) bir miktar bağışı işe su basmanı atılmıştı.

 

O yıllardaki haliyle sahipsiz kalan Huzurevi inşaatı Vezirköprü’nün çözülemeyen sorunları arasında yerini almıştı.

 

HAYIRSEVER NAİLE TEYZE EL ATTI

 

İnşaatına yeniden başlanan Huzurevi için yine hayırseverlerin yardımına ihtiyaç duyuldu.

 

Devlet vatandaş işbirliğinin yeniden gündeme geldiği inşaat için bu sefer hayırsever teyze Naile Eser’in yardımlarıyla inşaat canlandı.

 

Hafızlık Kur’an Kursu’nun yapımında da büyük maddi katkıları olan Naile Eser’in aynı özveri ile Huzurevine de yaptığı ve yapacağı katkılarla destek olduğu öğrenildi.

 

Telefonla görüştüğümüz hayırsever Naile Teyze, “Kalıcı ve toplumun bütün kesimlererine hizmet edecek hayır projelere destek olmaya hazırım. İnşallah Huzurevimi bitirip Vezirköprü’nün hizmetine sunacağız.” dedi.

 

‘Sürekli Umreye gitmek yerine bu türlü toplum yarına olan projelere herkes yardım etmeli’ diyen Naile Eser, “Huzurevi yapımı tamamlandığında bir odasına rahmetli annem Hatice Edis’in ismi verilecek inşallah.” dedi.

 

PROTOKOL İMZALANMIŞTI

 

Vezirköprü Belediyesi tarafından inşa edilerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne devredilecek 100 yataklı huzurevinin işbirliği protokolü, dönemin Samsun Valisi Osman Kaymak, Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı tarafından imzalanmıştı.
 
 

 

Dönemin Kaymakamı Ozan Balcı öncülüğünde, Huzurevi Yaptırma Yaşatma Derneği Başkanı Selahattin Şen, yönetim kurulu üyeleri Mahmut Koçak, Hayati Ağca, Talip Karaca, Hasan Gergin, Faruk Tok ve Rahmi Kalaycı’nın topladıkları yardımlarla Huzurevi inşaatına başlanmıştı. 

 

Kaymakam Ozan Balcı ve Dernek Yönetimi, hayırsever İş Adamı Kemal Kayalıoğlu’nun bağışladığı arsada inceleme yaparken.  

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Huzurevi, bağış, ile, canlanıyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Huzurevi bağış ile canlanıyor
Huzurevi bağış ile canlanıyor
Huzurevi bağış ile canlanıyor
Huzurevi bağış ile canlanıyor
Huzurevi bağış ile canlanıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı