Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 10:42 Bu haber 11480 kez okundu
 
Emre Ağca, Avukatlık Mesleğini Eline Aldı
Özlem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hayati Ağca’nın oğlu, Kurucusu Kemalettin Ağca’nın yeğeni Emre Ağca, özverili çalışmasının karşılığını aldı.
YEREL Haberi
Emre Ağca, Avukatlık Mesleğini Eline Aldı

 İstanbul’da eğitimini ve stajını tamamlayan Ağca’ya, Avukatlık Ruhsatnamesi İstanbul Barosu tarafından düzenlenen törende verildi.


Avukatların yemin etmesinin ardından konuşan İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu; “Yurttaşlarımızın hak arama özgürlüğü temsilcileriyiz. Avukatlar olmasa demokrasi eksik olur. Bizim milletimiz, avukatı bir toplum önderi olarak görür.. Avukatlık, hak edilesi bir meslek.  Erdem, dürüstlük, doğruluk, vicdan gerektirir.” dedi. 


Konuşmaların sonrasında avukatlara ruhsatnameleri verildi. Ruhsatnamesini İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu’nun elinden alan Avukat Emre Ağca’ya cübbesi ise meslek üstad Avukat Ömer Özbay tarafından giydirildi.


Av. Emre Ağca’nın mutluluğuna ortak olan Ağca ailesinin sosyal medya paylaşımlarına da tebrik temennileri yağdı.


Tebriklerden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Av. Emre Ağca yaptığı açıklamada; “Öncelikle her zaman yanımda olan ve destek veren çekirdek aileme ve büyük Ağca ailesine, bu başarının arkasındaki en büyük emekçi ve asıl kahramanlar olan eğitim öğretimime katkı sunan öğretmenlerime, meslek öncülerim, üstatlarım, Av. Ömer Özbay, Av. Batuhan Arpacı, Av.Gonca Özbay Arpacı’ya ve kendileri ile tanışmamı sağlayan, her zaman desteğini yanımda hissettiğim Av. Hakan Kiper’e, gerek benimle gerekse aile bireylerim ile iletişim kuran, tebriklerini ve iyi dileklerini ileten herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim.” dedi.  

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Özgür AĞCA
Etiketler: Emre, Ağca,, Avukatlık, Mesleğini, Eline, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı