Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 10:33 Bu haber 2258 kez okundu
 
Demir -Su Arıtma Tesisi yıl sonuna kadar hizmete açılacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Demir yaptığı paylaşımda; ‘Su Arıtma Tesisi yıl sonuna kadar hizmete açılacak’ dedi.
YEREL Haberi
Demir -Su Arıtma Tesisi yıl sonuna kadar hizmete açılacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Vezirköprü’de başlatılan İçme Suyu Arıtma Tesisinin yıl sonuna kadar hizmete açılacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

 

Vezirköprü ilçesinin en önemli ihtiyaçları arasında bulunan İçme Suyu Arıtma Tesisi bu yılın sonunda hizmet vermeye başlayacak. SASKİ’nin faaliyete geçirdiği toplam inşaat alanı 800 metrekare olan tesis günlük ortalama 9 bin metreküp suyu arıtacak kapasiteye sahip olacak. 

 

Göreve geldikleri ilk günden itibaren çevre konusunda çok önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Vezirköprü ilçemizin önemli ihtiyaçları arasında bulunan atık su arıtma tesisimizi daha önce tamamlayarak hizmete açmıştık.  İçme Suyu Arıtma Tesisimizi de bu yılın sonunda bitirerek hizmete açıyoruz. Bütün derdimiz gelecek nesillere daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak. İçme Suyu Arıtma Tesisimiz ile artık yazın su yetersizliğinden kaynaklanan sıkıntı ve her yağmur sonrası karşılaşılan su bulanıklığına neşter vurmuş olacağız. 12 milyon liralık bir yatırım olan tesis Vezirköprü ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

Arıtma tesisi; Abdulgani, Atatürk, Bahçelievler, Çanaklı, Çayırbaşı, Cumhuriyet, Değirmenbaşı, Esentepe, Beşpınar, Fazıl Ahmet Paşa, Hıdırlık, Kuruçay, Mehmet Paşa, Nalbantlı, Ortacami, Tabakhane, Taşkale, Tikenli, Yenimahalle ve Yeşilada mahallelerine hizmet vereceği belirtildi.

 

Başkan Demir yaptığı paylaşımda; “Vezirköprü ilçemizde örnek bir yatırım ile önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan İçme Suyu Arıtma Tesisi’miz yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılacak.” ifadelerine yer verdi. 
Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Demir, -Su, Arıtma, Tesisi, yıl, sonuna, kadar, hizmete, açılacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Demir -Su Arıtma Tesisi yıl sonuna kadar hizmete açılacak
Demir -Su Arıtma Tesisi yıl sonuna kadar hizmete açılacak
Yorumlar
Haber Yazılımı