Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 10:52 Bu haber 3786 kez okundu
 
BAYBURTLU, -KENEViR SANAYiSiNi KAÇIRMAYALIM!
Vezirköprü ilçesinde Kenevir üretimi konusunda gazetemize açıklamada bulunan Başkan Bayburtlu; "Ekonomisi tarım ve hayvancılığa bağlı Vezirköprü ilçemizde gündeme gelen Kenevir konusunda yapılan çalışmalar ne aşamada?” dedi.
GÜNCEL Haberi
BAYBURTLU, -KENEViR SANAYiSiNi KAÇIRMAYALIM!

Yerel yönetimin Kenevir çalışmalarını eleştiren Başkan Bayburtlu, "Geçtiğimiz seçim döneminde gündeme gelen ve Vezirköprü açısından büyük önem arz eden Kenevir ekimi ve sanayisinin geliştirilmesi için adımlar atılıyor mu?" dedi.

 

Gazetemizde gündeme getirdiğimiz habere de değinen Bayburtlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Özlem Gazetesi'nin 08 Şubat 2020 tarihli sayısında yayımlanan "Kenevir Sanayisi Havza'da mı kurulacak?" başlıklı haberinde de yer verildiği gibi yatırımcılar Havza'da çalışmalarını sürdürüyor. İlçemizin sadece tohum üretimi yapan bir yer olmasından ziyade Kenevir'i işleyecek tesis/fabrikaların kurulması yönünde yerel yönetimlerin çalışmaları nelerdir?

 

Kenevir ürününün birçok alanda kullanıldığını biliyoruz. Çiftçimizin ve ilçemizin ekonomisine büyük katkısı olacak bu yatırımın başka ilçelerde yapılması Vezirköprü'yü geri planda bırakacaktır. Eğer biran önce yerel yönetimler bir araya gelerek bir çalışma başlatmaz ise Vezirköprü Kenevir alanında da sınıfta kalacaktır. 

 

Uygulanan tarım politikaları yüzünden çiftçimiz zaten mağdur durumdadır. Vezirköprü ilçemizde gençlerimiz tarım ve hayvancılıktan kazanç elde etmek yerine inşaatlarda ekmek parası uğruna can veriyor. Çiftçimize, geleceğimize sahip çıkmak için atılacak en önemli adımlardan birisi istihdam yaratmaktır. İstihdamın önemli ayağından birisi de sanayileşmedir. Vezirköprü, eğer Kenevir sanayisini de kaçırırsa gelecekte zor günler beklemektedir. Kamuoyunun takdirine..."     
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: BAYBURTLU,, -KENEViR, SANAYiSiNi, KAÇIRMAYALIM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı