Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 18:55 Bu haber 4478 kez okundu
 
Başkan Kurt yatırımları değerlendirdi
Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanlığı tarafından 86.İlçe Divan toplantısı gerçekleştirildi.
GÜNCEL Haberi
Başkan Kurt yatırımları değerlendirdi

Parti binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Vezirköprü ilçesinde yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

 

İlçede yapımı devam eden Devlet Hastanesi inşaatının 2020 yılı Nisan ayında tamamlanacağını söyleyen Kurt, hastanenin alt yapı, doğalgaz ve elektrik hattının çekilmesi için Esentepe mahallesinden alternatif bir yol açıldığını belirtti.

 

Devlet Su İşleri (DSİ) ile yaptıkları çalışmalar neticesinde Vezirköprü Barajında sulama oranını 80'e çıkardıklarını belirten Kurt, yeni yapılacak çalışmalar ile bu oranı 100'e ulaştıracaklarını ifade etti. Sulama konusunda diğer bir yatırımın ise Kenevir üreticilerini hedef aldığını söyleyen Kurt, Göl Çayı Barajının proje etüt çalışmalarını tamamladıklarını, Narlısaray mahallesinde üretimi gerçekleştirilen Kenevirin sulamasını ise bu barajdan sağlayacaklarını söyledi.

 

Eğitim yatırımlarına da değinen Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, ilçede yapımı yarım kalan okulların inşaatların tamamlanması için yeniden ihaleye çıkarılarak tamamlanacağını söyledi.

 

Kurt'un konuşmasının ardından Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis belediye faaliyetlerini anlattı.

 

Toplantıya  Ak Parti Samsun İl Başkan Yardımcıları Mehmet Köse, Mustafa Öztürk, İsmail Şen, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, belediye meclis üyeleri, parti teşkilat mensupları, muhtarlar ve mahalle temsilcileri katıldı.

 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Başkan, Kurt, yatırımları, değerlendirdi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Kurt yatırımları değerlendirdi
Başkan Kurt yatırımları değerlendirdi
Başkan Kurt yatırımları değerlendirdi
Yorumlar
ar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı