Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 10:39 Bu haber 1585 kez okundu
 
Başkan Gürbüz -Vezirköprü’de işsizlik gün geçtikçe artıyor
İYİ Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz, ilçede yaşanan göç ve işsizlik sorununa dikkat çekti.
YEREL Haberi
Başkan Gürbüz -Vezirköprü’de işsizlik  gün geçtikçe artıyor

Başkan Gürbüz, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada; “İlçemiz gün geçtikçe kan kaybediyor. Verilen göç ve yaşanan işsizlik sorunu ilçemizin karanlık geleceğini gözler önüne seriyor.” dedi.

 

İlçenin yönetiminde söz sahibi olanların gelecek planlarını acil olarak yapmaları ve önlem almaları gerektiğini söyleyen Başkan Gürbüz; “İlçemiz geçen 10 yıl içerisinde ciddi şekilde göç verdi. Göçü önlemenin yolu insanlarımıza iş sahaları oluşturmak, istihdamlarını sağlamaktan geçiyor. Kısa vadeli yapılan planlar ve kısır çekişmeler yüzünden ilçemiz büyük oranda zarar gördü ve görmeye de devam ediyor. 

 

İnsanımızın geleceğini garanti altına almak ve ilçemizin ekonomik kalkınmasını sağlamak yönetimde olanların görevidir. Bu görevi en iyi şekilde icra edemeyen, halkının geleceğini düşünmeyen, kin, nefret ve öfke ile kısır çekişmelere giren yöneticiler insanımızın geleceğini karartmaktan ve ilçemizin geleceği ile oynamaktan vazgeçmelidir.” dedi.

 

Sanayi sorununa da dikkat çeken Başkan Gürbüz açıklamasında; “Göçe önlem almak için geçmişte sanayi adımlarını atamayan yöneticiler ilçemizi 50 yıl geriye sürükledi. Organize Sanayisi olmayan ilçemiz, yıllarca fabrika kurulacak yalanları ile avutuldu. Memleketinde istihdam edilemeyen insanımız maalesef ilçemizden göçmeye devam ediyor. Görünen o ki, birlik ve beraberlik olmadığı, ortak payda Vezirköprü olmadığı sürece kaybetmeye mahkumuz. ” ifadelerine yer verdi.

 

KAMUOYU BAŞKAN EDİS’TEN CEVAP BEKLİYOR

 

Başkan Gürbüz açıklamasında son olarak; “Vezirköprü Belediyesinin araç ve personeline talimat verilerek Merzifon sınırları içerisindeki etkili gördüğü hangi şahsın evinin önüne parke taşı yapıldı. İsteyen herkesin evinin önüne belediye tarafından özel parke döşeme işlemi yapılıyor mu? Kamuoyu Başkan Edis’ten cevap bekliyor.” şeklinde soru yöneltti. 
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Başkan, Gürbüz, -Vezirköprü’de, işsizlik, , gün, geçtikçe, artıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı