Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 17:58 Bu haber 4575 kez okundu
 
Başkan Bayburtlu -Göç sorununa çözüm bulamayanların anlamsız konuşması...
Cumhuriyet Halk Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Taşhan’ın açılışında yaptığı konuşmayı eleştirdi.
YEREL Haberi
Başkan Bayburtlu -Göç sorununa çözüm  bulamayanların anlamsız konuşması...

Cumhuriyet Halk Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Taşhan’ın açılışında yaptığı konuşmayı eleştirdi. Bayburtlu: “Soruna çözümü olmayanların anlamsız konuşması doğaldır.” dedi.


‘Memleketimizi mi terk edelim.’ diyen Başkan Bayburtlu gazetemize yaptığı açıklamada; “Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sanki Vezirköprü insanı eğitimi dolayısıyla ilçeden göç ediyormuş gibi konuşuyor. İlçemize istihdam sağlayacak yatırımlara öncülük etmek, çare bulmak yerine göç sorununu doğal bir şeymiş gibi değerlendiriyor. Belki ilçemiz insanının neden göç ettiğini bilmiyordur, hatırlatalım. İlçemizde insanlar iş, aş bulamadığı için burayı terk ediyor. Henüz düğünü yeni yapılan gençlerimiz borcunu ödeyebilmek için eşini bırakıp gurbete inşaata çalışmak için gidiyor. Evlatlarından ayrı kalan insanımız geçim derdi yüzünden gurbette ömrünü geçiriyor. İlçemiz son 10 yılda 10 bin göç verdi. Başkan, bu 10 bin kişinin eğitimi için göç ettiğini söyleyemez ve bunu doğal bir şey olarak gösteremez. Hadi diyelim bu 10 bin kişi eğitim için göç etti ve kariyer sahibi kişiler oldu. Bu 10 bin kişinin içinden hangisi Büyükşehir Belediyesinin bürokratları içerisine girebildi. İlçemizin insanına yazık etmeyin. Doğal konuşmanızdan vazgeçin ve çözüm yolları arayın.” dedi.  

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Fatih YÜKSEL
Etiketler: Başkan, Bayburtlu, -Göç, sorununa, çözüm, , bulamayanların, anlamsız, konuşması...,
Yorumlar
Haber Yazılımı