Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 11:55 Bu haber 2773 kez okundu
 
Başkalarına var bize yok!
Bafra ve Çarşamba ilçelerinde Ehliyet Sınavları Yapılabilecek. Vezirköprü ise Samsun’a Gitmeye Devam Edecek.
YEREL Haberi
Başkalarına var bize yok!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iki yıl önce  tüm motorlu taşıt sürücü kursu sınavları 81 ilde 124 e-sınav merkezinde yapılmaya başlanmıştı.


Son günlerde nüfusun yoğun olduğu büyük ilçelerde de açılması gündeme gelen elektronik sınav merkezleriyle ilgili büyük ilçeler harekete geçti.


Samsun’da Bafra ve Çarşamba ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri ehliyet sınavlarının tekrar ilçelerinde yapılması yönünde girişimde bulundular. Önümüz günlerde her iki ilçe de e-sınav merkezi açılacağı öğrenildi.


Samsun’un Bafra ve Çarşamba ilçesinden sonra üçüncü büyük ve en uzak ilçesi Vezirköprü de ehliyet sınavlarının ilçede yapılmasını istiyor.


Vezirköprü ilçe merkezine 85 km uzaklıktaki bir köyde yaşayan sürücü adayının, ehliyet sınavına girmesi için 200 km. il merkezine gidiş, 200 km dönüş olmak üzere toplam 400 km yol kat etmesi gerekiyor.


İlçenin nüfusu, il merkezine uzaklığı, güney ve iç bölgenin en büyük ilçesi olduğu göz önünde bulundurulduğunda; Vezirköprü’ye de e-sınav merkezinin açılması kaçınılmaz olmalıdır.


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Vezirköprü’de elektronik sınav merkezi açılması için gerekli girişimlerde bulunulduğunu bildirdi. Takibi  ise Vezirköprü siyasetçilerine düşüyor.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Başkalarına, var, bize, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı