Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 14:04 Bu haber 6834 kez okundu
 
Ambulans Helikopterin Tarlaya inmesini engelledi.
Hasta almak için buğday tarlasına inmek isteyen Ambulans helikoptere tarla sahibi izin vermedi.
GÜNCEL Haberi
Ambulans Helikopterin Tarlaya inmesini engelledi.

Vezirköprü İlçesi Altınkaya Mahallesinde yaşanan olayda 54 yaşındaki Cemil Yeniçerioğlu'nun rahatsızlanması sonucu Altınkaya Mahallesi muhtarı Yahya Yılmaz 112 ekiplerinden yardım istedi.

 

Mahallenin Altınkaya Barajının Sinop tarafında bulunması ve sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla feribot çalışmadığından Samsun’dan ambulans helikopter yönlendirildi.

 

Hastayı almak için mahalleye gelen ambulans helikopter arazi şartlarının uygun olmaması nedeniyle birkaç kez inmek istemesine rağmen inecek uygun yer bulamadı. İnmek için uygun bulduğu buğday tarlasına da tarla sahibi N.Ş.  tarafından ekili alana zarar vereceği gerekçesi ile izin verilmedi.

 

Hastanın Sağlık Durumu iyi

 

Hastayı alamayan ambulans helikopter geri dönerken, hasta Cemil Yeniçerioğlu kayıkla baraj karşısına geçirilerek kara ambulansı ile Vezirköprü Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin sonrasında Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Yeniçerioğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

Helikopterin inmesine izin vermeyen şahıs gözaltına alındı

 

Tarlasına Ambulans helikopterin inmesine izin vermeyen tarla sahibi N.Ş. jandarma tarafından göz altına alındı. Vezirköprü Jandarma Komutanlığında ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan N.Ş.'ye sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği için para cezası uygulandığı öğrenildi.

 

Valilikten açıklama

 

Olayın medyada büyük yankı uyandırması üzerine Samsun Valiliği tarafından bir açıklama yayımlandı. Tahkikatın devam ettiği bildirilen açıklama şöyle; " 112 Helikopter Ambulansının Tarlaya İnmesine İzin Vermeyen Şahıs Gözaltına Alınmıştır.

 

Vezirköprü İlçemizde 02.05.2020 Cumartesi günü 112 Helikopter Ambulansının rahatsızlığı bulunan vatandaşımızı almak için tarlaya inmesine izin vermeyen şahısla ilgili Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açılmış ve gözaltı kararı verilmiş olup adli tahkikat devam etmektedir.

 

Ayrıca 112 Helikopter Ambulansının inmesine izin vermeyen şahsa idari yönden 3.180 TL idari para cezası uygulanmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Muhtar Yılmaz ; 'Yaşanan olaydan derin üzüntü duyduk'

 

Yaşanan olaydan derin üzüntü duyduğunu dile getiren Altınkaya Mahallesi Muhtarı Yahya Yılmaz; "Tüm yetkili makamlardan özür dilerim. Böyle bir olayın ne yaşanmasını ne de mahallemizin böyle bir olayla anılmasını istemezdik. Mahallemiz Vezirköprü ilçesine Altınkaya baraj gölünün karşı tarafında olması nedeniyle ulaşımda sıkıntılar yaşıyor. Arazi şartlarının da engebeli olması nedeniyle bu gibi acil durumlarda ambulans  helikopter inmesi için bir pist yapılması konusunda yetkili makamlarla görüşmelerimiz vardı. Pistin yapılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Ambulans, Helikopterin, Tarlaya, inmesini, engelledi.,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı